Meie lugu

Restoran Otto on oma nime saanud parun Theophil von Stackelbergi esimese poja järgi, kelle üheks suurimaks kireks oli kokakunst. Otto kirg kokanduse vastu tekkis just tänu von Stackelbergide mõisakokale, kes kõik mõisas olevad lapsed oma kaneelimaitseliste õunapudingutega ära oli võlunud.  Ühel pärastlõunal juhtusid Otto ja tema õde Emmeline mänguhoos kööki, kuhu nad poleks tohtinud minna ja kus meisterlik kokk parasjagu laste lemmikrooga valmistas. Kohe, kui Otto nägi, et kokk valmistab pudingut, tõttas ta vaatama selle tegemist.

 

See sõrmeotsatäis lõhnavat kaneeli sütitas pere vanimas pojas huvi nii toidu kui ka selle tegemise vastu ja Otto käis pidevalt mõisakokka vaatamas, kuidas too toitu valmistas. Restorani renoveerimise käigus leidsime me kaneelipulgad, mis meie silmis justkui viitasid tollele päevale, kust kõik alguse sai ning millest tulenevalt sai restorani nimeks OTTO.

 

Olenemata sellest, et Ottost ei saanud lõpuks kokka, oli tema jaoks hea toit, hubane keskkond ja sõbrad ühendatuna väga olulised ning sellise mõtteviisiga oleme ka meie täna. See näpuotsatäis kaneeli, mis sütitas kire kokakunsti vastu, on õhus ka praegu. Soovime, et tajuksite oma maitsemeeltega meie peakoka kirglikkust toidutegemise suhtes ning et see paneks ka teid roogi süües muutma oma suhtumist toitu.

 

Otto kätkeb endas nii jõulisust ja hoogsust kui ka naiselikku pehmust, elegantsi ja loovust. Siin armastatakse head Eesti toitu ning meie külaline saab taldrikul nautida pisut nii ajalugu, traditsioone ning samas ka Eesti aastaaegade ilusaid värve ning variatsioone. Toit on värske, puhta ja lihtsa maitsega ning kindel on see, et igaühele leidub midagi maitsvat. Meie suur sisehoov koos rohke roheluse ja mõnusa päiksega on suvel ideaalseks paigaks, kus võtta aeg maha, nautida head toitu ning lihtsalt olla.

Lisaks toidu tegemisele nähti väga tihti just von Stackelbergide juures sõpru ja tuttavaid, kes pere vanima poja Otto kutsel pärastlõunasele dringile olid tulnud. Aina sagedamini said pärastlõunastest drinkidest ka õhtused koosviibimised ning varsti teadsid Revalis kõik, et just von Stackelbergide mõisas saab mõnusalt aega veeta.

 

Soovides jätkata Otto traditsiooni, oleme rõhku pannud ka oma veinivalikule. Soovime pakkuda maitseelamusi kvaliteetveini ja maitsva toidu austajale ning seda mõistliku hinnaga. Vahemere köögist inspireeritud lihtsad ja modernsed maitsed sobivad meie veinivaliku kõrvale nagu valatult. Oma hubaselt stiilse interjööriga õhkab restoran elegantsust, hubasust ja privaatsust.